Samuraj

Autor: Reiner Knizia

Samuraj
Liczba graczy: 2 - 4
Minimalny wiek: 12
Czas rozgrywki: 30 - 45 min
Kategoria: Gra strategiczna
Opracowanie graficzne: Franz Vohwinkel

To jest gra podstawowa

Nie opublikowaliśmy do niej żadnych rozszerzeń.

Opis

Samuraj - przez stulecia tę nazwę wiązało się z niewyczerpaną odwagą, niewzruszoną lojalnością oraz wewnętrzną harmonią. W dzisiejszych czasach wciąż darzy się ją szacunkiem, a opowieści, mity i legendy o samurajach stają się coraz bardziej popularne.

W dawnej Japonii największymi grupami społecznymi byli chłopi, kler oraz szlachta. Droga do władzy w Japonii wiodła pomiędzy wszystkimi trzema grupami. Samuraje wykorzystywani byli nie tylko do obrony dóbr i ziem swojego władcy, ale również walczyli o poszerzenie obszaru jego wpływów, zdobywając kolejne posiadłości, wioski i miasta. Nierzadko wraz z posiadłościami przejmowali również świątynie.

Samuraj jest kolejną doskonałą grą znakomitego autora gier planszowych Reinera Knizi. Figurki pól ryżowych, hełmów oraz Buddy używane w grze (reprezentujące trzy grupy społeczne) wykonane zostały ze starannie polerowanego pleksiglasu w szlachetnym czarnym kolorze.

Plansza składa się z czterech części przedstawiających największe wyspy Japonii. Gracze rozmieszczają na nich armie swoich samurajów, otaczając kolejne miasta i wsie, dzięki czemu zdobywają posiadłości, ziemie i świątynie. Zwycięża gracz, który zdobędzie największą władzę wśród wszystkich grup społecznych.

Zawartość:

  • 13 polerowanych figurek hełmów
  • 13 polerowanych figurek Buddy
  • 13 polerowanych figurek pól ryżowych
  • plansza/mapa Japonii składająca się z 4 części
  • 80 żetonów, po 20 dla każdego gracza
  • 4 japońskie parawany
  • instrukcja

 

Galeria zdjęć

ozio_gallery_nano

Pliki do pobrania

Pliki:

Instrukcja gry planszowej Samuraj.
Autor gry: Reiner Knizia

Dataśroda, 14 maj 2008 08:48
Język  Polski
File Size 924 kB
Pobierz 4 736