Mombasa

Autor: Alexander Pfister

Mombasa - okładka gry    Liczba graczy:    2 - 5
  Minimalny wiek:    12
  Czas rozgrywki:    75-150 min
  Kategoria:    Gra strategiczna
  Opracowanie graficzne:    Klemens Franz, Andreas Resch

 

Opis

Poczuj ducha rywalizacji rodem z epoki kompanii handlowych!

W grze Mombasa wcielasz się w inwestora kupującego udziały kompanii handlowych, zlokalizowanych w czterech afrykańskich miastach: Mombasa, Cape Town, Saint-Louis i Kair. Twoim celem będzie rozbudowa sieci faktorii handlowych tak, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Kompanie handlowe były spółkami tworzonymi w celu eksploracji nowych terytoriów, handlu z nimi i ich kolonizacji. Ich działalność nierozerwalnie łączy się z mrocznym rozdziałem historii ludzkości – światową kolonizacją. Okres ten, trwający od mniej więcej XV wieku do połowy XX wieku, powiązany jest z wyzyskiem i niewolnictwem.

Pomimo że fabuła gry jest osadzona w tym czasie, Mombasa nie jest symulacją historyczną. To gra strategiczna, z naciskiem na ekonomię, która luźno nawiązuje do historycznych wydarzeń i umieszcza je w fikcyjnej oprawie. Wyzysk Afryki i jej mieszkańców nie jest w żaden sposób przedstawiony w grze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii tego okresu, polecamy lekturę książki: History of Modern Africa: 1800 to the Present Richarda J. Reida z serii Blackwell Concise History of the Modern World.

 

Galeria zdjęć

ozio_gallery_nano

Pliki do pobrania

Pliki:

Instrukcja gry planszowej Mombasa.
Autor gry: Alexander Pfister

Dataczwartek, 17, marzec 2016 23:43
Język  Polski
File Size 5.44 MB
Pobierz 2 694