Eufrat i Tygrys (Euphrates & Tigris)

Autor: Reiner Knizia

Eufrat i Tygrys    Liczba graczy:    2 - 4
  Minimalny wiek:    12
  Czas rozgrywki:    90 min.
  Kategoria:    Gra strategiczna
  Opracowanie graficzne:    Doris Matthäus

 

Opis

Na żyznych ziemiach rozpościerających się pomiędzy rzekami Tygrys i Eufrat przed tysiącami lat rozwinęły się pierwsze duże osady, które z biegiem czasu przerodziły się w królestwa. Bardzo szybko rozwinęła się nowa kultura, a przywódcy uważali się za ziemskich zastępców bogów. Tak powstała pierwsza cywilizacja. Jeszcze przed Egipcjanami sumeryjscy handlarze dali podwaliny pismu klinowemu, a najprawdopodobniej rolnicy z Mezopotamii wymyślili koło, co znacznie ułatwiło ich ciężką pracę.

Wciel się w rolę przywódcy dynastii i staraj się, aby rosła ona w siłę i stawała się coraz potężniejsza, niejednokrotnie kosztem innych. Do dyspozycji posiadasz czterech przywódców: kapłana, króla, rolnika i kupca. Rozbudowuj osady tak, aby wkrótce stały się potężnymi królestwami. Pamiętaj, że w tych trudnych czasach napaści i próby przejęcia władzy są na porządku dziennym. Decydujący dla zwycięstwa jest równomierny rozwój wszystkich sfer cywilizacji, za co jesteś odpowiedzialny jako przywódca dynastii.

Gra jest uważana przez wielu graczy za arcydzieło Reinera Knizi. Mając na uwadze fakt, że autor ten opublikował do tej pory ponad 500 gier, my również przyznajemy rację temu stwierdzeniu. Gra zdobyła między innymi nagrodę Deutscher Spiele Preis w 1998 roku. Z pewnością warto więc dać się namówić na rozgrywkę!

Recenzje

Recenzje pisane:

 

Wideorecenzje:

 

Galeria zdjęć

ozio_gallery_nano

Nagrody i osiągnięcia

W 2007 roku gra zajmowała 5 miejsce na świecie w rankingu najlepszych gier: BoardGameGeek

BoardGameGeek

Pliki do pobrania

Pliki:

Instrukcja gry planszowej Eufrat i Tygrys.
Autor gry: Reiner Knizia

Data 05-11-2006
Język  Polski
File Size 1,26 MB
Pobierz 8 918