Agricola - Torfowisko (rozszerzenie gry)

Autor: Uwe Rosenberg

Agricola - Torfowisko    Liczba graczy:    1 - 5
  Minimalny wiek:    12
  Czas rozgrywki:    30 * liczba graczy (krócej w wariancie rodzinnym)
  Kategoria:    Gra ekonomiczna
  Opracowanie graficzne:    Klemens Franz

 

Opis

Agricola: Torfowisko jest rozszerzeniem gry Agricola, zdobywcy tytułu Gra Roku 2009 w Polsce oraz Deutscher Spielepreis 2008 w Niemczech.

Życie z torfowiskiem w gospodarstwie nie jest proste. Każdy gracz rozpoczyna grę z pięcioma lasami oraz trzema torfowiskami. Na szczęście każdy ma do dyspozycji akcje specjalne, które umożliwiają przemianę tych obszarów w pola lub nieużytki. W wyniku Karczowania gracz otrzymuje drewno, a Wypalanie lasu pozwala na przekształcenie obszaru w zaorane pole. Za pomocą akcji specjalnej Kopanie torfu gracz pozyskuje opał będący nowym surowcem.
Rozszerzenie wprowadza również nowe zadanie, którym jest gromadzenie opału podczas żniw (poza koniecznością wyżywienia rodziny). Opał potrzebny jest do ogrzania chaty/domu, a jego wymagana ilość maleje z każdą modernizacją chaty. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania.
W rozszerzeniu pojawia się nowy typ zwierząt: konie. Hodowla koni jest opłacalna, ponieważ każdy koń na końcu gry wart jest 1 punkt.
W pudełku znajduje się również: 14 dodatkowych kart dużych usprawnień, karty akcji specjalnych umożliwiające między innymi pozyskiwanie małych usprawnień oraz ponad 100 nowych kart małych usprawnień, dedykowanych dla tego rozszerzenia. To wszystko przyczynia się do jeszcze większego urozmaicenia rozgrywki. Urozmaicenia, które spowodowało, że podstawowa wersja gry stała się tak popularna.

 

Recenzje

Recenzje pisane:

 

Wideorecenzje:

 

Galeria zdjęć

ozio_gallery_nano

Pliki do pobrania

Pliki:

Instrukcja rozszerzenia gry planszowej Agricola: Torfowisko.
Autor gry: Uwe Rosenberg

Data 14-11-2009
Język  Polski
File Size 2,9 MB
Pobierz 6 878