Zaproś nas na swoje wydarzenie!

Chcesz, aby gry naszego Wydawnictwa pojawiły się na Twoim wydarzeniu? Koniecznie daj nam o tym znać!

 

Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacjami o jednostce organizacyjnej oraz o planowanym wydarzeniu (nazwa wydarzenia, data, miejsce, przewidywana liczba uczestników, krótki opis)

Relacje z poprzednich edycji mile widziane ;-)

Zasady Sprzedaży

Sprzedaż

Aby dokonać zakupów w naszym sklepie internetowym musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Podczas rejestracji musisz podać nazwę użytkownika, hasło, oraz adres email. Na podany adres otrzymasz email potwierdzający rejestrację z prośbą o aktywację.
Podczas pierwszych zakupów zostaniesz zapytany o adres wysyłki, który zostanie również umieszczony na fakturze.
Aktualny stan zamówienia możesz sprawdzić logując się do systemu, a później wybierając z Menu po lewej stronie odnośnik "Moje zamówienia". Na wyświetlonej stronie pojawi się lista wszystkich zamówień wraz z ich aktualnym stanem:

Nazwa  Znaczenie  
 Utworzone  Złożono zamówienie, ale jeszcze nie potwierdziliśmy płatności
 Potwierdzone: w całości opłacone  Potwierdziliśmy otrzymanie płatności. Czekaj cierpliwie do października na przesłanie gry.
 Potwierdzone: zapłacona zaliczka  Potwierdziliśmy otrzymanie bezzwrotnej zaliczki. Pozostałą kwotę (90 złotych)
 musisz przesłać na nasze konto do końca września. W przeciwnym razie nie otrzymasz
 gry, a zaliczka przepadnie.
 Wysłane  Nadaliśmy przesyłkę. Czekaj cierpliwie na paczkę.
 Anulowane  Unieważniliśmy zamówienie

Jeśli w zamówieniu należy coś doprecyzować - prosimy o wysłanie odpowiednich informacji emailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Płatności

Jedyną możliwą formą płatności jest dokonanie przelewu na nasze konto bankowe.

Nasz numer konta: (Bank Zachodni WBK) 70 1090 2402 0000 0001 2291 6765. W tytule przelewu proszę podać Imię, Nazwisko oraz Numer Zamówienia. Bez tych informacji będzie nam ciężko przypisać płatność do zamówienia.

Jeśli rezygnujesz z dokonania zakupu po jego zatwierdzeniu, ale przed dokonaniem płatności - poinformuj nas emailem. Anulujemy zamówienie w systemie.


Wysyłka

Wysyłki realizowane są dla tych zamówień, dla których potwierdziliśmy otrzymanie wpłat na nasze konto bankowe. Z uwagi na szybkość przekazywania przelewów między bankami, przelew może do nas dotrzeć kolejnego dnia roboczego.

Zamówione gry wyślemy kurierem w dniu 7 października 2015.

 

Reklamacje

Najpierw napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a w tytule podaj słwo reklamacja oraz numer zamówienia. Nie przyjmiemy zwrotu towaru, który wcześniej nie przeszedł proceduty reklamacji.


Zwrot towaru

Możesz zwrócić do nas towar w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania. Warunkiem uznania zwrotu jest kompletność towaru, fabryczne opakowanie (wraz z folią zabezpieczającą) oraz brak jakichkolwiek uszkodzeń i śladów użytkowania.
Towar powinien być zapakowany w opakowanie uniemożliwiające uszkodzenie podczas transportu oraz wysłany na nasz adres na koszt nadawcy.


Inne

Jeśli chcesz się z nami skontaktować w celu omówienia zamówienia bez względu na jego stan należy podać identyfikator zamówienia.

 

Nasi partnerzy

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Chcielibyśmy polecić przy okazji strony naszych partnerów.

   Polski sklep z grami planszowymi, towarzyskimi, RPG oraz wszelkimi akcesoriami do nich. 
 Serwis o szeroko pojmowanej fantastyce. Od książek przez filmy i rpg, kończąc na grach planszowych.
Gry planszowe  Jedno z największych polskich źródeł informacji o grach planszowych, konwentach, targach i innych wydarzeniach w świecie planszówek
Paradoks  Serwis poświęcony grom planszowym, bitewnym, komputerowym, RPGom i innym.

Napisz do nas

Zapraszamy do współpracy. Jeśli jesteś fanem gier planszowych, lubisz spędzać wieczory przy planszy albo jeśli tylko chcesz przekazać nam swoje sugestie, napisz do nas.

Przede wszystkim obserwuj nas na Facebooku: facebook.com/LacertaPL

Możesz też do nas pisać email. W zależności od tematu, wybierz właściwy adres email.

Tematy ogólne

Czyli konwenty, games-roomy, zapytania odnośnie wydanych gier lub planów wydawniczych:
- biuro<małpa>lacerta.pl

Reklamacje

Jeśli coś jest nie tak z Twoją grą po rozpakowaniu. Uwaga! do zgłaszanej reklamacji koniecznie dołącz potwierdzenie zakupu oraz ewentualne zdjęcia reklamowanego komponentu gry:
- reklamacje<małpa>lacerta.pl

Współpraca z autorami gier oraz grafikami/ilustratorami

Chcesz wydać grę i szukasz wydawcy? Przeczytaj TEN ARTYKUŁ i napisz do nas, jeśli Twój projekt spełnia kryteria.
- moja.gra<małpa>lacerta.pl

Uwagi i wszystkie pozostałe tematy:

- kontakt<małpa>lacerta.pl

 

Ewentualnie można do nas wysłać list pocztą. To jednak najwolniejsza forma kontaktu:

Wydawnictwo LACERTA
skr. poczt 57003
ul. Czarnieckiego 15
53-638, Wrocław


Pytania odnośnie dystrybucji naszych gier oraz zakupów hurtowych prosimy kierować do naszego dystrybutora, firmy Rebel: hurt<małpa>rebel.pl

O firmie

Wydawnictwo Lacerta

Wydawnictwo Lacerta zostało założone w maju 2006 roku we Wrocławiu. Jej założycielami była grupa zapaleńców gier planszowych. Obecnie wydawnictwem zarządzają Małgorzata i Przemysław Korzeniewscy.

W styczniu 2016 przejęliśmy firmę Planszoweczka.pl. Od tego momentu Wydawnictwo Lacerta powiększyło się o kilka tytułów, dwa sklepy stacjonarne z grami planszowymi oraz sklep internetowy planszoweczka.pl. W nurt prac wydawniczych został włączony również Michał Matłosz, uprzedni właściciel sklepów i Wydawnictwa planszoweczka.pl.

Lacerta pozostaje marką wydawniczą, podczas gdy Planszóweczka to marka sklepów z grami planszowymi.

Na początku działalności naszym głównym celem było promowanie grania w planszówki. W tamtych czasach zdobycie dobrej gry planszowej było nie lada wyzwaniem. O dobrych grach planszowych w naszym rodzimym języku można było jedynie marzyć. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce i poszerzyć znacząco gamę polskich edycji gier. Staraliśmy się, aby nasze gry wypełniły pustkę na polskim rynku. Jesteśmy przekonani, że zadanie to udało się dobrze wykonać.

Tę trudną misję prowadzimy we współpracy z naszymi partnerami (w kolejności chronologicznej):

 • 2F Spiele (Niemcy)
 • dr. Reiner Knizia (Anglia)
 • Quined games (Holandia)
 • Alea (Niemcy)
 • Ravensburger (Niemcy)
 • Lookout games (Niemcy)
 • Filosofia (Kanada)
 • Eggert Spiele (Niemcy)
 • Iello (Francja)
 • Wizkids (USA)
 • NECA (USA)
 • Tasty Minstrel Games (USA)
 • Z-man games (USA)
 • Feuerland (Niemcy)
 • Pegasus (Niemcy)
 • Bezier Games (USA)

Obecnie rynek się zmienił. W Polsce działa kilku większych i mniejszych wydawców gier planszowych, a gry można znaleźć w coraz większej liczbie sklepów. Bardzo nas to cieszy, bo uważamy nieskromnie, że mocno przyczyniliśmy się do takiego stanu.

Nasz cel jednak dużo się nie zmienia. Będziemy nadal dążyć do tego, aby w Polsce było coraz więcej graczy i oczywiście, aby mogli grać w najlepsze gry.

Jeśli chcecie podzielić się z nami uwagami w stosunku do naszych planów wydawniczych, podpowiedzieć ciekawą grę lub podzielić się wrażeniami - napiszcie do nas. Jesteśmy tu dla Was. Od Waszych sugestii również zależeć będzie jakie tytuły pojawią się na polskim rynku.

Zapraszamy do odwiedzania nas na Facebooku. Odwiedzaj nas na Facebooku  

 

Życzymy miłej zabawy przy grach,
   Wydawnictwo LACERTA