Wynalezienie lekarstwa dla fioletowej choroby

Więcej
2015/01/29 17:52 #1783 przez kiperuss89
Wydaje mi się, że znalazłem rozbieżność pomiędzy angielskimi regułami a polskim tłumaczeniem dla wyzwania Mutacja. Jest ona związana ze sposobem wynalezienia lekarstwa na piątą chorobę. Otóż w polskiej wersji instrukcji mamy napisane, że:
 "Aby wynaleźć lekarstwo na fioletową chorobę, musisz odrzucić 5 kart dowolnych miast, jednak chociaż jedna z tych kart musi być w kolorze miasta, w którym wciąż znajduje się co najmniej 1 fioletowy znacznik.",
podczas gdy w wersji angielskiej mamy:
"When Discovering a Cure for the purple disease, discard 5 City cards in any mix of colors, with at least 1 of them a city that has 1 or more purple cubes on it."
co wskazywałoby, że nie wystarczy mieć tylko kartę w kolorze miasta z fioletową chorobą, natomiast trzeba mieć kartę z tym konkretnym miastem. Polska wersja w tym wypadku dość znacząco upraszczałaby wynalezienie lekarstwa. Która z tych wersji jest poprawna?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/06 21:46 #1788 przez przemek
Replied by przemek on topic Wynalezienie lekarstwa dla fioletowej choroby
Przepraszamy, że trwało to chwilę czasu, ale musieliśmy skonsultować się z autorem.
Ma Pan rację. W tłumaczenie polskiej karty wkradło się określenie "w kolorze", które nie powinno tam być, przez co wynalezienie choroby na to lekarstwo jest trochę prostsze.
Tekst powinien brzmieć:

Aby wynaleźć lekarstwo na fioletową chorobę, musisz odrzucić 5 kart dowolnych miast, jednak chociaż jedna z tych kart musi być kartą miasta, w którym wciąż znajduje się co najmniej 1 fioletowy znacznik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.