Plany wydawnicze 2016 część 6

Opublikowano: sobota, 12, marzec 2016

en Pandemic Cthulhu Box Top 2Kolejna porcja zapowiedzi na 2016 rok. 

W tym wpisie znajdziecie informacje o kolejnych zapowiedziach na 2016 rok. Miłej lektury! 

 

 

 

 

  Pandemic: Reign of Cthulhu

pandemic

Już nie mogliśmy doczekać się, aż będziemy mogli to oficjalnie ogłosić. W tym roku nakładem naszego wydawnictwa ukaże się Pandemic: Reign of Cthulhu! (to jeszcze nie ostateczna nazwa polskiej edycji, pudełko też lekko może się zmienić)

Pandemic Reign of Cthulhu to gra autorstwa Chucka D. Yagera na podstawie jednej z najlepszych gier kooperacyjnych - Pandemic, której autorem jest Matt Leacock

Istoty starożytnego zła, zwane Przedwiecznymi przebudziły się. Wszystko co znasz i kochasz może zostać zniszczone a świat pogrąży się w chaosie. Czy jesteś gotów, aby wraz z innymi badaczami stawić czoła niewyobrażalnemu złu i zamknąć wszystkie portale na czas? Spieszcie się zanim pogrążycie się w szaleństwie! 

Grę w swoje ręce dostaliśmy dwa tygodnie temu, graliśmy już kilkukrotnie. Nie mogliśmy nie wydać tego tytułu. Jeśli lubicie Pandemica - możecie kupować w ciemno. Teoretycznie w mechanice zaszły tylko kosmetyczne zmiany, ale jednak odczucia z gry są inne. Jeśli zaś chowacie w rękawach macki, a w dowodzie jako miejsce zameldowania macie wpisane R'yleh nie ma opcji żebyście nie poszli do sklepu w dniu premiery :) 

Bardzo chętnie opowiemy o tej grze więcej, ale wielkimi krokami zbliża się termin odesłania plików do drukarni, a poprawiona instrukcja przyszła do nas przedwczoraj. Tak więc zabieramy się za tłumaczenie, tak żebyście mogli cieszyć się tą grą jak najszybciej.

Ciężko nam jeszcze powiedzieć jaka będzie ostateczna cena detaliczna, ale z powodu figurek badaczy i kultystów które znajdziecie w pudełku, spodziewamy się e będzie trochę droższa niż podstawowa wersja Pandemica. Gra powinna znaleźć się na półkach pod koniec III kwartału 2016

 

Agricola

3dboxmockupmaly

Agricola to tytuł który już swoje lata ma. Pierwsza edycja została wydana w 2007 roku, w Polsce zaś gra ukazała się rok później. Wielokrotnie nagradzana (m.in tytuł gry roku w 2009 ), przez bardzo długi czas najlepsza gra BGG (największy anglojęzyczny portal o grach planszowych). Gra mimo upływu lat praktycznie się nie zestarzała, a ilość różnych kombinacji i możliwości powoduje, że sami często chętnie wyciągamy ją na stół, żeby rozbudować swoją farmę. 

Prawie 10 lat później nadszedł czas na drugą młodość tej gry. Zapowiedziana przez Lookout nowa edycja Agricoli ukaże się w tym roku nakładem naszego wydawnictwa.

Jakie zmiany?

Otóż Lookout zdecydował na podzielenie Agricoli na dwie wersje - Agricola Hobby  - przeznaczona dla zapalonych graczy i wersję Family, która ma trafić w gusta rodzin. Na ten moment mamy pracujemy nad edycją przeznaczoną dla bardziej zaawansowanych graczy. Jak tylko skończymy, zabieramy się za wersję rodzinną.

Nowa wersja będzie w standardzie miała zestaw vegemeepli, animeepli (to te wszystkie drewienka w kształcie warzyw i zwierzaczków, które tak bardzo lubimy), lekko odświeżoną szatę graficzną (choć zmiany są raczej kosmetyczne), przeredagowaną instrukcję i dodatkowe wariany gry. W pudełku znajdzie się około 120 kart, z czego spora część to karty nie wchodzące w skład żadnego innego dodatku. Dostaniemy również komponenty niezbędne do rozegrania partii w 4 osoby.

Ci z Was, którzy mają lepszą pamięć (albo pobiegli do półki i sprawdzili na pudełku starej Agricoli) mogli zauważyć, że liczba kart spadła. Nowy zestaw ponad 100 dopracowanych kart naszym zdaniem ułatwiać będzie robienie fajnych kombosów, ciągle zapewniając ogromną różnorodność rozgrywek. To rozwiązanie jednocześnie eliminuje te partie, w których rozdane na początku karty nie umożliwiały ułożenia dobrej strategii. Nowe wydanie gry będzie kompatybilne z wydanymi już dodatkami.

Właśnie kończymy tłumaczenie i skład. Gra powinna ukazać się na sklepowych półkach w III kwartale tego roku. Jeśli chodzi o cenę - negocjacje ciągle trwają, ale chcielibyśmy (jak zwykle ;) ), żeby polscy gracze mogli kupić grę w cenie dostosowanej do naszego rynku.

Na ten moment nie mamy informacji na temat wersji rodzinnej, którymi moglibyśmy się podzielić.

Aktualizacje na temat prac nad innymi tytułami:

Mombasa - powinna pojawić się w sklepach jeszcze w tym miesiącu. Obserwujcie znadplanszy.pl i naszego facebooka - tam znajdziecie dokładne informacje. 

Puerto Rico - produkcja się opóźniła, niestety czekamy na produkcję drewnianych elementów do gry. Jeśli czekacie na dodruk (z niespodzianką w pudełku) to musicie uzbroić się w cierpliwość, cały proces wydania przesunie się o 2-3 miesiące. 

Grand Hotel Austria - gra wraca na tapetę. Uznawana przez niektórych za najlepszą euro grę 2015 pozycja powinna ukazać się najpóźniej na jesień. Udało się rozwiązać problemy z drukiem międzynarodowym i w najbliższym czasie będziemy szykować pliki do druku. 

Flick'em Up - Dostaliśmy właśnie plastikową wersję. Jak tylko wyślemy Agricolę i Pandemica do druku przygotujemy obszerniejszą informację - na razie tylko dwie fotki na zachętę :)

Po lewej drewniana edycja wraz z drewnianymi komponentami, po prawej zaś wersja plastikowa. 

P1480781