Pandemic Legacy - premiera już jutro!

Opublikowano: czwartek, 08, październik 2015

Pandemic LegacyNadchodzi wielki dzień. Już jutro, 8 października 2015, światło dzienne ujrzy gra Pandemic Legacy.

To gra inna niż wszystkie. Tak jak w pierwowzorze, grze Pandemia, tematem przewodnim jest oczywiście walka z chorobami, a celem ocalenie świata zanim ludzkość zostanie przez nie zdziesiątkowana. Na walkę mamy 12 miesięcy. W każdym z nich są do zrealizowania cele. Ale czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Czy gra różni się tylko tym od pierwowzoru? Zdecydowanie nie!

Dodatkowo, każda decyzja i każde zdarzenie w grze może spowodować, że gra zacznie się zmieniać. Dzięki systemowi naklejek przyklejanych na karty, planszę i wklejanych do instrukcji gra z czasem będzie się zmieniać. Niekiedy wymagane będzie nawet potarganie niektórych kart i wyrzucenie ich do śmieci. Po kilku rozgrywkach każdy egzemplarz gry będzie inny.

Czy jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Jeśli tak, to zapraszamy do nabycia czerwonego i/albo niebieskiego egzemplarza. Dlaczego są dwa? To proste: po pierwsze, nie ma powrotu od wykonanych zmian, a możemy chcieć zagrać jeszcze raz od początku podróży mając świadomość jak podejmowane dziś decyzje wpływają na przyszłość; po drugie, możemy chcieć mieć różne egzemplarze do gry z różnymi grupami znajomych; po trzecie, gra nigdy nie zostanie dodrukowana w żadnym języku. Jeśli więc nie kupić teraz, to kiedy?

Osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży otrzymają swój egzemplarz 8 października od kuriera. Paczki zostały zapakowane i nadane z datą doręczenia na 8 października.