Letnia aktualizacja informacji wydawniczych

Opublikowano: środa, 05, sierpień 2015

Pomimo okresu urlopowego, udało nam się zebrać aktualny status dotyczący aktualnie zleconych produkcji. Poniżej znajdziecie garść informacji na temat każdej z nich:

- Kawerna: jak już informowaliśmy na Facebooku, aktualna informacjia z drukarni w Niemczech brzmi: pierwszy tydzień września. Nasza rodzima wersja językowa ma być drukowana jako pierwsza.

- Innowacje oraz dodatek Echa Przeszłości: gry aktualnie płyną z Chin. Powinny dotrzeć do nas w drugiej połowie sierpnia.

- Pandemia (wersja podstawowa): gra załadowała się na statek w Chinach i aktualnie czeka na wypłynięcie z portu. Czas podróży to około 35 dni, więc gra powinna pojawić się ponownie w sprzedaży w pierwszej połowie września.

- dodatek Laboratorium do gry Pandemia: produkcja powinna zakończyć się w połowie sierpnia w Chinach. Załadunek + transport oznacza, że do kraju dotrze w okolicy początku października.

- Pandemic Legacy: produkcja powinna zakończyć się za tydzień (12 sierpnia) w Chinach. Międzynarodowa premiera gry zaplanowana jest na pierwszy dzień targów w Essen, czyli na 8 października.

- Talia Graczy do Agricoli: planujemy produkcję pod koniec sierpnia/początek października.

- Mage Knight: w tym tygodniu otrzymaliśmy definitywną odpowiedź z WizKids (właściciela praw autorskich gry Mage Knight). Firma oświadczyła, że zaostrza politykę dotyczącą współpracy międzynarodowej. Drukowanie tak małych nakładów jak w przypadku Polski nie jest dla nich uzasadnione ekonomicznie. Otrzymaliśmy wymagania, które mówią o tym, że minimalny nakład produkcji dowolnego pojedynczego tytułu (np. samego dodatku Lost Legion) wynosi więcej niż do chwili obecnej sprzedaliśmy w Polsce egzemplarzy gry podstawowej. Interweniowaliśmy u autora gry (Vlaada Chvatil). Otrzymaliśmy jednak informację, że zasada ta została wymierzona również w jego kraj, w związku z tym Lost Legion nie był i nie będzie drukowany również w czeskiej wersji językowej. Między innymi z tego powodu autor gry zerwał współpracę z WizKids i nie będzie opracowywał kolejnych dodatków do Mage Knighta. W tej sytuacji nie możemy drukować ani dodatków, ani nawet podstawowej wersji gry. W magazynie mamy ostatnie sztuki wersji podstawowej. Jeśli ktoś wahał się z zakupem, to jest to ostatni moment, w którym jeszcze można kupić poską wersję językową.