Zasady turnieju Pandemic Survival

Opublikowano: poniedziałek, 09, luty 2015
Pandemic Survival 

Wszystkich fanów gry Pandemia informujemy, że najbliższy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Pandemic Survival odbędzie się już za 2 tygodnie, podczas Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu.

Jeszcze w bieżącym tygodniu opublikujemy pełny regulamin oraz zasady rozgrywania turnieju Pandemic Survival.

W tej chwili publikujemy skrót najważniejszych informacji: 

1. Główna nagroda podczas Mistrzostw Świata

Zwycięska drużyna będzie mogła wykorzystać działanie karty Most powietrzny, czyli wyjechać do dowolnego miasta widniejącego na planszy gry Pandemia! Nagroda obejmuje koszt przelotu oraz tygodniowego pobytu, jednak nie więcej niż 5000 CAD na każdego zwycięzcę. Zwycięzcy mogą wybrać różne miasta. Wycieczka musi odbyć się przed 31 grudnia 2016.

2. Główna nagroda w trakcie Mistrzostw Polski

W Mistrzostwach Polski Pandemic Survival weźmie udział maksymalnie 12 dwuosobowych drużyn. Wydawnictwo Lacerta ufunduje wszystkim uczestnikom Mistrzostw Polski koszulki z logotypem Pandemic Survival.

Zwycięska drużyna będzie miała prawo reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Pandemic Survival, które odbędą się w trakcie targów w Essen w październiku 2015. Wydawnictwo Lacerta opłaci przejazd, nocleg i wejściówkę na targi.

 

3. Nagrody w trakcie kwalifikacji krajowych

Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody-upominki ufundowane przez Wydawnictwo Lacerta oraz*) prawo uczestnictwa w finałowym turnieju, czyli w Mistrzostwach Polski Pandemic Survival.

*) Mistrzostwa Świata w Essen rozgrywane będą z wykorzystaniem angielskiej wersji gry oraz zgodnie ze scenariuszem odczytywanym na bieżąco przez anglojęzycznego prowadzącego. Prawo uczestniczenia w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Pandemic Survival będą miały więc tylko te drużyny, w których choć jedna osoba posługuje się językiem angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym. Uczestnicy turnieju finałowego muszą być pełnoletni.

4. Gdzie odbywać się będą turnieje kwalifikacyjne oraz Mistrzostwa Polski?

Turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski organizowane będą w trakcie sześciu konwentów/targów. Wstępnie wyselekcjonowane imprezy i miasta:

- Festiwal Gier Planszowych [Brzeg]: 22 lutego 2015
- Pyrkon [Poznań]: kwiecień 2015
- Gramy [Trójmiasto]: wiosna 2015
- Pionek [Gliwice]: wiosna 2015
- prawdopodobnie Warszawa: termin i miejsce jeszcze nie potwierdzone
- prawdopodobnie Kraków: termin i miejsce jeszcze nie potwierdzone

 Finał, w którym wezmą udział osoby wyłonione w trakcie kwalifikacji krajowych:

- Wrocław: druga połowa sierpnia 2015

5. Skrót zasad

W rozgrywkach uczestniczyć mogą maksymalnie 24 dwuosobowe drużyny. Do jednej rozgrywki wykorzystana będzie para postaci, dla wszystkich drużyn taka sama. Wszystkie tury będą trwały określoną ilość czasu i będą rozgrywane przez wszystkie drużyny jednocześnie. Wszystkie zdarzenia występujące w grze będą odczytywane przez prowadzącego dla wszystkich drużyn.

Zwycięży drużyna, która jako pierwsza wynajdzie lekarstwa na wszystkie choroby, a jeśli żadnej drużynie się to nie uda, to ta drużyna, która przetrwa najdłużej.

6. Zapisy

Na eliminacje można rejestrować się:

- elektronicznie najpóźniej na 1 dzień przed danym turniejem,
- osobiście w dzień turnieju w miejscu, w którym będzie rozgrywany turniej, w ramach pozostałych wolnych miejsc.

Liczba miejsc na każdym turnieju kwalifikacyjnym jest ograniczona do 24 drużyn. Priorytet mają zapisy elektroniczne.

Ta sama drużyna ma prawo uczestniczyć w kilku turniejach eliminacyjnych, o ile nie jest drużyną zwycięską z wcześniejszych eliminacji.

Zgłoszenia elektroniczne przyjmujemy na skrzynce: biuro[małpa]lacerta.pl. Zgłaszać mogą się jedynie dwuosobowe drużyny. Ważne zgłoszenie zawiera:

- Imiona i nazwiska graczy
- Miasto, w którym wezmą udział w turnieju
- Numery telefonów komórkowych obu graczy

Rejestrację elektroniczną należy potwierdzić osobiście najpóźniej na 1 godzinę przed rozpoczęciem odpowiedniego turnieju.